Co ovlivňuje kvalitu spánku?

spot_img

Na kvalitu spánku má mnoho faktorů. Kvalitní matrace, čerstvý vzduch a myšlenky ani zdaleka nejsou to jediné. Zamysleli jste se nad tím, co všechno vás v ložnici obklopuje? Nic z následujících bodů tam rozhodně nepatří.

Alfa a omega pro ložnici

Chaotický shluk neuspořádaných věcí od nabíječky na telefon přes mince, náušnice, papíry a kdeco jiného totiž může vést k úzkosti a špatnému spánku.

Máte v ložnici budík nebo hodiny, které nefungují? V případě, že neplní svůj primární účel, odstraňte je nejen z ložnice, ale z celého bytu. Pokud hodiny stojí, i vy budete ve svém životě stagnovat.

Domácí mazlíčci Podle jisté studie by i ti měli zůstat nocovat za dveřmi ložnice. Proč? Protože 30 % účastníků průzkumu, kteří spali se zvířetem, se předčasně budilo, 63 % z nich mělo špatnou kvalitu spánku a 5 % uvedlo, že měli problém udělat si v posteli pohodlí.

Útulná ložnice

Notebook, tablet, televize a mobil Spočítejme důvody, proč si je nenosit do ložnice: šíří kolem sebe negativní signál, brání odpočinku a některé nás vystavují intenzivnímu a nepřetržitému záření, což snižuje jeho kvalitu a nepříznivě působí na naše zdraví. Pryč tedy s nimi! Alespoň během spánku.

Shot of a beautiful young woman waking up in bed feeling refreshed

Postel umístěte tak, abyste nebyli vystaveni průvanu, a lůžku poskytněte bezpečné záhlaví, tedy pevnou stěnu. Po stranách postele ať je alespoň 60 cm pro pohodlné procházení.

Zastavte elektrosmog

Jedná se o neviditelnou pavučinu mikrovlnného záření, kterou je bombardována celá vaše domácnost. Od wifi, notebooku, televize, mikrovlnky až po mobilní telefony a elektrické budíky položené na nočním stolku, tedy jen několik centimetrů od vaší hlavy. Jejich nebezpečný vliv na zdraví není třeba podceňovat. Od podrážděnosti, hyperaktivity dětí až po nádorová onemocnění. To vše elektrosmog způsobuje. Mimořádně efektivní jsou speciální omítky, které ochrání celou místnost od elektrosmogu. Dalšími ochrannými systémy na trhu jsou stěrky, fasády, nátěry, záclony, tkaniny, dokonce i stínící sítě na podlahu.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora