Čím dodat koupelně šmrnc

spot_img

Zařídit historický byt s leskem a dávkou elegance s cílem snoubit v něm zpátky s novým není věru žádná hračka, obzvláště, pokud chcete zachovat dobový ráz nemovitosti.

„Po letech v podnájmu jsme si s manželem koupili byt v historickém centru města.
Chceme zachovat dobový ráz této nemovitosti, ale zároveň do něj vnést
moderní a nadčasové prvky. Jak máme originalitu dosáhnout v koupelně? Klasické koupelny nás zatím nenadchly.“ – Janka D.

Ideální do koupelny by v takovém případě mohly být mozaikové černobílé nebo světlé mramorové obklady s typickým žilkováním, kombinované s výrazným kovem. Ten koupelnu oživí, nebude díky němu působit prvoplánově, dodá jí punc luxusu i dotek dob minulých. Ale pozor! Se současným pojetím.

Přítomnost mědi, bronzu, mosazi nebo zlata by pro vaši koupelnu mohla být to pravé. Máte-li obavy, jak co nejlépe začlenit tyto materiály, žádný strach. Vodovodní baterie, nožičky na volně stojící vaně či výrazný rám zrcadla díky použití těchto teplých kovů už samy o sobě vytvoří elegantní estetiku, kterou si zamilujete na dlouhou dobu.

contemporary minimalist bathroom with two round mirrors and wooden frame. natural stacked black matte stone wall with large black matte tiles. two rectangular white wash basins are on top of the long wooden cabinet with white doors. large white matte floor tiles. wooden floor tiles in walk-in shower. ceiling strip cove lighting with embedded spotlights.

moderní koupelna s historckým puncem

Myšlenka použití zlata v koupelně opět zažívá svůj velký úspěch. Hlavně v historických městských bytech světových velkoměst. Klíčem jeho použití v moderním kontextu je soustředit se na špičkový design a jen prvotřídní doplňky.

Fantasticky vypadá vodovodní baterie či rustikální rám zrcadla. V případě zlata je důležité umět jej umisťovat s mírou a citem. Pokud si vyberete měď, i po dlouhé době budete trvat na tom, že tento materiál má něco do sebe! Způsob, jakým se od ní odráží světlo, ji činí neodolatelnou a poutavou.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora