Barvy, co oživí domov

spot_img

Klíčem ke krásnému bydlení jsou barvy. V nesčetném množství barevných schémat a kombinací se ale lze snadno ztratit. Osvědčenou metodou je kombinace tří barev.

Výraznějších jarních odstínů se nemusíte bát. V roce 2018 jsou totiž intenzivní barvy top. Ovšem s přihlédnutím k rozloze a světlosti interiéru.

Moderní a energická

Žlutá barva možná nebude láskou na první pohled, ale bezpochyby uznáte, že je překrásná. I když ke zdobení interiéru není zrovna jednoduchou volbou. V každém případě, pokud se pro ni rozhodnete, zalije váš domov sluneční září a povznese náladu. Při kombinaci žluté s jinou barvou je třeba hledat správnou intenzitu jednotlivých odstínů. Pokud vymalujete celou místnost žlutě, počítejte s tím, že ji opticky zmenšíte. Pokud štětec do ruky brát nechcete, nebraňte se odvážným vzorem na dekách, kobercích, tapetách a polštářích. Získáte tak klidný a pohodový prostor.

Jak použít žlutou?

Máte před žlutou barvou respekt, ale přece vás přitahuje? Zkuste ji do interiéru začlenit postupně. Třeba s ní začněte v chodbě, dětském pokoji nebo pracovně. Přidružte ji k jiným neutrálním barvám, které už doma máte ve formě doplňků a poliček. Ve spojení s bílou a indigovou modrou žlutý detail vynikne a vy dosáhnete vrcholu nenucené estetiky, elegance a mladistvého svěžího stylu. Laďte ji s doplňky z průhledného, ​​ale také barevného skla a stříbra.

Co sluší žluté?

Teplo a intenzita těchto tónů nutně potřebují zchlazení. Žluté barvě, a je jedno, zda se jedná o odstín banánu, hořčice nebo zralých citrónů, prospěje spojení s odstíny šedé, bílé nebo ledové modré. Krásně se snoubí se dřevem a černým lakovaným nábytkem.

Šťavnatá jako pomeranč

Living room interior. Comfortable sofa, bookcase, chair and house plants. Vector flat style cartoon illustration.

Ten, kdo hledá živelnost a vášeň, v současnosti více než po červeném odstínu sahá po oranžové. Stejně jako u jiných sytých odstínů, is touto barvou je třeba zacházet velmi opatrně. Například ze čtyř stěn v místnosti oranžovou barvou raději vymalujte jen jednu, případně jí zvýrazněte krbovou nebo televizní stěnu či schodiště. Pro dosažení dramatického efektu ji kombinujte s geometrickými vzory či zajímavým kamenným obkladem. Obecně jsou přírodní materiály s touto barvou velké kamarádky. Ratan, proutí, dřevo, ale také tkaniny. S oranžovou se výborně kombinují masivní dřevěné podlahy, ale také podlahy z litého betonu, doplněné o měkoučké koberce s vysokým vlasem v hnědé, bílé a černé barvě. Oranžová barva je paní! Přitáhne váš pohled, jestli jí bude málo nebo hodně. Podstatou je, abyste ji „nezadusili“ v záplavě jiných barev a množství doplňků. To by zavánělo nevkusem.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora