Mladá dvojice začala společný život v nevelkém, ale efektním 2-pokojovém bytě

spot_img

On má rád urban styl, ona zase dává přednost dřevu a světlým odstínům. Jejich první společné bydlení však nevypadá jako mix kompromisů. Mladá dvojice začala společný život v nevelkém, ale efektním a pohodlném dvoupokojovém bytě, kde vládne harmonie a klid.

Peter a Karolína se při hledání svého prvního společného bydlení rozhodli pro dvoupokojový byt v novém developerském projektu na okraji Bratislavy. Koupili jej ještě ve fázi výstavby a měli možnost předem si vybrat standardní vybavení. Ze standardní nabídky jim však nic neulahodilo, a proto k dořešení bytu oslovili architektku Svetlanu Černou. „Peter je můj kamarád, už jsme spolupracovali na nějakých věcech, takže jsem znala jeho vkus, jeho osobitý styl a věděla jsem, jakým směrem se asi budeme ubírat v jejich bydlení,“ říká Svetlana.

první společné bydlení
Velké okno zásobuje otevřený společenský prostor dostatkem světla, po setmění jej zase dodává centrální světlo doplněné nepřímým osvětlením ze sádrokartonového podhledu.
Bez dispozičních změn

Ve dvoupokojovém bytě nebylo třeba dělat žádné dispoziční změny, dispozice Petrovi a Ivaně vyhovovala. Za ne nejlepší řešení považovali spojení toalety s koupelnou, ale nepustili se do oddělování těchto prostor vzhledem k časově i pracně náročnému zásahu. Jedině rozvody vody a elektřiny přizpůsobily kuchyňské lince a svým potřebám.

první společné bydlení
Peter chtěl do interiéru zakomponovat i cihličky, a jelikož ho nechtěli opticky zmenšovat, použili bílé ak nim doladili dveře.
To, že byl byt ještě ve fázi výstavby, byla výhoda a díky vstřícnosti developera mohli budoucí majitelé spolu s architektkou nasát atmosféru nového prostoru ještě před kolaudací. Pomohlo jim to vyřešit různá dilemata. Zjistili například, že prostor je výborně prosvětlený a mohou v něm uvažovat i nad tmavšími barvami.

první společné bydlení
Kuchyňská deska a zástěna jsou ve stejném dřevěném dekoru, celou pracovní zónu se světlými horními skříňkami lemují úložné prostory tmavě šedé barvy.

Společenská zóna pod jeho vládou

Luxury Living Room At Night With Sofa, Floor Lamp And Parquet Floor.

Dvojice chtěla mít nejvíce propracovaný otevřený společenský prostor se spojenou kuchyní, jídelnou a obývacím pokojem, protože právě zde budou většinou žít a trávit čas, kdy budou doma. Rozhodli se ladit ho v urban stylu, který má Petr rád, ale také celkově má ​​spíše mužský punc. Dominují zde tlumené barvy – šedá, hnědá a zelená, které vyvažují světlé odstíny. Hlavně bílé stěny, jedna z nich je cihličková, a bílé dveře.

Díky dostatku světla si mohli dovolit antracitovou kuchyňskou linku, aniž by opticky zmenšila prostor. „Na kuchyni jsme dělali dvě varianty, jednu světlou a druhou tmavou, která tam teď je. Peter a Karolína se trochu té tmavé obávali, ale v kombinaci se dřevem působí dobře,“ objasňuje nám Svetlana a dodává: „Nešli jsme s kuchyní do tvaru L, takto jsme jednoduše funkčně od ní oddělili jídelnu a obývací pokoj, zároveň však působí kompaktně a splývají .“

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora