Kremnický dům ze 16. století předělali a vytvořili útulný penzion

spot_img

„Auf Wiedersehen!“ Přesně toto slovní spojení stálo na začátku velmi dlouhé a často trnité cesty. Cesty splnit si sen, cesty pracovat do vyčerpání, cesty neznat víkendy… Cesty, kterou Sandra se svojí mámou ušli, než vybudovali jeden z nejkrásnějších a nejkouzelnějších penzionů, jaké na Slovensku máme.

Penzion Věž v srdci Kremnice je výjimečné místo, které na své návštěvníky hned po vstupu dýchne cosi neobyčejného. A ne, není to jen o inspirativním zařízení, starých zdech, co vás obléhají jako němí svědci stovek dávných i méně dávných příběhů a lidských osudů. Je to o atmosféře, která zde panuje. Nevidíte ji, ale rozhodně cítíte. A jestli chcete nebo ne, už po několika minutách bude pro vás návyková.

Penzion Věž v Kremnici

Tip pro gurmány
Jediní na Slovensku zde nabízí italskou specialitu Panuozzo, připravenou z originálních surovin dovezených ze země, kde se receptura zrodila.

„Toužili jsme vybudovat místo, které bude pro naše hosty druhým domovem. Útulný rodinný penzion s neopakovatelnou atmosférou. Nuže a tento měšťácký dům ze 16. století, ve kterém dnes Věž je, nám k tomu přišel jako stvořený. Byl pro nás jako magnet, který nás přitáhl,“ vysvětluje majitelka Sandra, která budovu spolu s rodiči vlastní už pár let.

Penzion Věž

Recept: Dívat se srdcem

Sbírali je postupně a skutečně celé roky. Řeč je o nábytku, doplňcích a dekoracích. „Známe každou jednu věc, každou fotografii, zrcadlo, čajovou soupravu či polštářek. Vždy, když vidíme něco zajímavého, co nás nadchne, neváháme a koupíme to. Často ještě nevíme, kde to vlastně použijeme, ale jsme si jisti, že v pravý čas daná věcička dokonale zapadne na své místo. Tak nějak to u nás funguje,“ směje se Sandra.

Penzion Věž

Penzion Věž

Kavárna z průchodu pro koně

Jistě znáte příběh o Alici v zemi zázraků. Zde jej můžete přežít na vlastní kůži. Zatímco v jednu chvíli stojíte na ulici, kde provoní čerstvé kremnické perníky a za zády vnímáte přirozený ruch ulice, stačí chytit kliku na dveřích kavárny a rázem se ocitnete v jiném světě. V prostorách pod vysokou klenbou, která kdysi sloužila jako koňský průchod, je dnes útulná, zajímavě zařízená kavárna se spoustou všelijakých doplňků a rafinovaného nábytku. „Fascinuje nás způsob, jakým nás tato stavba stále překvapuje a co všechno zapomenuté nám postupně odkrývá,“ říká majitelka.

Small coffee table in front of comfortable corner sofa in autumn colored living room interior

Interiér jako žádný jiný

Útulná a romantická atmosféra tomuto prostoru nelze upřít. Na první pohled je také jasné, že vkus majitelům nechybí. „Jsme rodina umělců, vyžíváme se v tom, když můžeme něco zdobit, měnit a vylepšovat,“ prozrazuje Sandra, která na svých zahraničních cestách cítí inspiraci všude a ve všem. Chodí s otevřenýma očima a nasává architekturu i kulturu jednotlivých zemí. „Nemám ráda chladné hotelové pokoje. Proto u nás v žádné místnosti nechybí barva, dřevo, svíčky, obrazy, ale ani ložní prádlo čisté jako lilie, nadýchané závěsy a voňavá deka, která, je-li třeba, zahřeje.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora